Our range of products include ss piano hinge, 8 inch piano hinges, 12 inch piano hinges, 10 inch piano hinges and 15 inch piano hinges.
₹ 156 / Piece Get Latest Price
| Length | 178 MM |
| Material | STEEL |
| Grade | SS 202 |
| Size | 7 Inch |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 38 mm |
| Holes Type | Round |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Finish | Polished |
| Brand | SBEW |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Length | 203 MM |
| Material | Iron |
| Width | 40 mm |
| Size | 8 inch |
| Thickness | 1 mm |
| Finish | Black Finish |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Brand | SBEW |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Length | 304 MM |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 12 Inch |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 35 mm |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Brand | SBEW |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 MM |
| Material | Iron |
| Width | 50 mm |
| Size | 10 Inch |
| Thickness | 1 mm |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Finish | Zinc Coated |
| Brand | SBEW |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Length | 203 MM |
| Material | Mild Steel |
| Width | 40 mm |
| Size | 8 inch |
| Thickness | 1 mm |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Finish | Steel |
| Brand | SBEW |
Minimum order quantity: 300 Piece
We are specialist in manufacuring customised door Hinge in MS. We have maintained quality supply & accuracy in all our products.
We supply from 50mm to 2500mm.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Length | 381 MM |
| Material | Aluminium |
| Width | 50 mm |
| Size | 15 Inch |
| Thickness | 1 mm |
| Hole Type | With Holes |
| Suitable For | Door |
| Brand | SBEW |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 3000 Piece
Vibhavari Kale (PARTNER)
Shriram Balkrishna Engineering Works
Ground Floor, Shop No-11, Jagir Singh Estate, Santosh Wadi, Thane West, NR Highway Auto Garage, Behind Nitin Co., Service Road
Thane - 400601, Maharashtra, India