Manufacturer of a wide range of products which include 60 inches stainless steel piano hinges, 40 inch stainless steel piano hinges, 72 inch stainless steel piano hinges and 48 inch stainless steel piano hinges.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Size | 60 Inch |
| Length | 1524 MM |
| Grade | SS 316 |
| Thickness | 3 mm |
| Finish Type | Steel |
| Width | 75 mm |
| Finish | Matt |
| Holes Type | Round |
| Material Grade | SS 316 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Length | 1016 MM |
| Size | 40 Inch |
| Grade | SS 316 |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 63 mm |
| Finish Type | Steel |
| Finish | Matt |
| Holes Type | Round |
| Hinge Type | Piano Hinge |
| Brand | SBEW |
| Material Grade | SS 316 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Length | 1830 MM |
| Size | 72 Inches |
| Thickness | 2.4 mm |
| Grade | SS 304 |
| Width | 75 mm |
| Finish | Matt |
| Holes Type | Round |
| Hinge Type | Piano Hinge |
| Brand | SBEW |
| Material Grade | SS 316 |
| Finish Type | Silver |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Length | 2000 mm |
| Size | 48 Inch |
| Thickness | 1 mm |
| Width | 35 mm |
| Finish | SS Finish |
| Hole Type | With Holes |
| Finish Type | Steel |
| Hinge Type | Piano Hinge |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SBEW |
Minimum order quantity: 300 Piece
Vibhavari Kale (PARTNER)
Shriram Balkrishna Engineering Works
Ground Floor, Shop No-11, Jagir Singh Estate, Santosh Wadi, Thane West, NR Highway Auto Garage, Behind Nitin Co., Service Road
Thane - 400601, Maharashtra, India