Prominent & Leading Manufacturer from Thane, we offer 1mm steel hinges, 2.4mm steel hinges, 2mm steel hinges and 1.6mm steel hinges.
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | SS316 |
| Size | 10 inch |
| Thickness | 1 mm |
| Finish Type | Steel |
| Suitable For | Door |
| Hinge Type | Piano Hinge |
| Steel Grade | SS 304,SS 202,SS316 |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Hinge Type | Butt Hinge |
| Material Grade | SS316 |
| Size | 4 inch |
| Finish Type | Steel |
| Suitable For | Door |
| Thickness | 2.4 mm |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Hinge Type | Butt Hinge |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 4 inch |
| Finish Type | Steel |
| Suitable For | Door |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Hinge Type | Butt Hinge |
| Material Grade | SS202 |
| Size | 3 inch |
| Finish Type | Steel |
| Suitable For | Door |
| Thickness | 1.6 mm |
Minimum order quantity: 400 Piece
Vibhavari Kale (PARTNER)
Shriram Balkrishna Engineering Works
Ground Floor, Shop No-11, Jagir Singh Estate, Santosh Wadi, Thane West, NR Highway Auto Garage, Behind Nitin Co., Service Road
Thane - 400601, Maharashtra, India